سنگاپور کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیاست با این حال از مدرن ترین پایتخت های آسیاست و یکی از لوکس ترین و گران ترین شهرهای شرق آسیا به شمار می آید. این کشور از مراکز بزرگ داد و ستد در جهان محسوب می شود. ساختمان های بلند که اکثرا به رنگ روشن هستند و توازن مدل و ارتفاع آنها باعث شده که تصویر زیبایی از این شهر ایجاد شود.

فرهنگ غنی، یکی از ویژگی های این کشور به شمار می رود. غذاهای الهام بخش، معماری های عالی و جاذبه های گردشگری بسیار زیاد دلایلی هستند که سبب می شوند سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر کنند.

یکی از دلایل مهم جذب گردشگران، سواحل زیبای سنگاپور با امکانات رفاهی بسیار مناسب آن است. سواحل تمیز و با کیفیت این شهر اوقات خوشی را برای طرفداران آب و آفتاب فراهم کرده است. جمعیت شهر سنگاپور حدود 3.8 میلیون نفر است که اقوامی از نژادهای چینی، مالایایی و هندی و ادیان مختلف بودایی، مسلمان، مسیحی و غیره آن را تشکیل می دهند که به زبان های چینی، مالایی، تامیل و انگلیسی صحبت می کنند. 

واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور است. هر 100 دلار آمریکا تقریبا 125 دلار سنگاپور می شود. ساعت سنگاپور با تهران در حدود 3.5 ساعت فاصله زمانی دارد و فاصله هوایی آن نیز بر پایه 6.5 ساعت محاسبه می شود. فرودگاه اصلی شهر سنگاپور «چانگی» نام دارد.

منبع : جهان زیبا |دیدنی‌های سنگاپور؛ کشور آسمان خراش‌ها
برچسب ها : سنگاپور ,کشور ,ساعت ,دلار ,دلار سنگاپور